Zdjęcie przedstawia widok na Dom Handlowy „Skarbek” mieszczący się przy katowickim rynku w miejscu, gdzie dawniej stała karczma dzierżawiona przez rodzinę Fröhlichów.
Zdjęcie przedstawia widok na Dom Handlowy „Zenit” mieszczący się przy katowickim rynku w miejscu, gdzie dawniej stał Hotel Welt.
Zdjęcie przedstawia widok na willę Ignatza Grünfelda, która po licznych przebudowach do dziś stoi w Katowicach przy ul. Warszawskiej 12.
Zdjęcie przedstawia widok na kamienicę stojącą przy ulicy 3 Maja 40 w Katowicach na parceli, gdzie wcześniej stał budynek starej synagogi.
Zdjęcie przedstawia widok na katowicki cmentarz żydowski zlokalizowany przy ulicy Kozielskiej 16.
Zdjęcie przedstawia widok na katowicką kamienicę przy ulicy Warszawskiej 34, gdzie rabin Jacob Cohn mieszkał (zgodnie z informacją z Księgi Adresowej Katowic z 1894 roku, inne źródła podają jeszcze adres przy ulicy Warszawskiej 36).
Zdjęcie przedstawia widok na parcelę przy ul. Młyńskiej, gdzie mieścił się młyn parowy spółki Fiedler & Glaser.
Zdjęcie przedstawia widok na kamienicę przy ul. Wawelskiej 1 w Katowicach, gdzie dawniej mieściła się Fabryka Mydła Czwiklitzer.
Zdjęcie przedstawia widok na willę Goldsteinów przy pl. Wolności w Katowicach, gdzie mieści się obecnie Pałac Ślubów.
Zdjęcie przedstawia widok na staw niedaleko ulicy Ceglanej w Katowicach, gdzie dawniej mieściła się cegielnia Grünfelda.
Zdjęcie przedstawia widok na kamienicę przy ul. Młyńskiej 13 w Katowicach, gdzie dawniej mieściła się siedziba gminy żydowskiej. Na fasadzie budynku wisi tablica upamiętniająca Konferencję Katowicką.
Zdjęcie przedstawia widok na Plac Synagogi usytuowany między ulicami Mickiewicza a Stawową w Katowicach. W miejscu tym stała przed II wojną światową katowicka Wielka Synagoga.
Zdjęcie przedstawia widok na kamienicę przy ulicy Andrzeja 4, gdzie mieszkał redaktor Eliasz Abrahamer. Adres ten widniał jako adres redakcji w stopce każdego wydania „Urzędowej Gazeta Gminy Izraelickiej w Katowicach”.
Zdjęcie przedstawia widok na ulicę św. Jana, przy której ojciec Ernsta Borinskiego, Max, miał pod numerem 2 sklep z odzieżą męską, a pod numerem 4 sklep pasmanteryjny. Borinscy mieszkali prawdopodobnie pod numerem 8. Informacji tej nie udało się potwierdzić, wiemy natomiast, że przed II wojną światową Max Borinski mieszkał w Bytomiu przy Virshowstrasse 1.
Zdjęcie przedstawia widok na kamienicę przy ulicy Dyrekcyjnej 3 w Katowicach, gdzie mieszkał przed wojną Chaskel Besser wraz z rodzicami.