Open call dla artystów na targi zinów Art Bibuła!

opublikowano: 27/09/2021

bibula-znakTworzysz ziny? Wydajesz artystyczne publikacje własnym sumptem? Chcesz pokazać lub sprzedać swoje prace? Zgłoś się! To już druga edycja Art Bibuły, która ponownie przeciera szlaki, tym razem pierwszy raz organizując Festiwal całkowicie online na stronie: www.targizinow.pl.

Przez tydzień, od 8 do 14 listopada, będzie szansa zaprezentować najnowsze wydawnictwa niekomercyjne, a także przedstawić ich twórców. To niezwykła okazja, aby w jednym miejscu w sieci zebrać niskonakładowe publikacje, broszury tworzone na domowym ksero czy książki artystyczne. Dzięki spotkaniom oraz prezentacjom online opowiemy o tym, co piszczy w artystycznym świecie druku. Poznamy tajniki pracy artystycznej, posłuchamy anegdot i zbijemy wirtualne piątki z twórcami, kolektywami i małymi wydawnictwami z całego kraju!

Chcesz dołączyć do festiwalu Art Bibuła?
Udział jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie:
https://targizinow.pl/zglos-sie.
Nabór trwa tylko do 10.10.2021.

W programie:
• wirtualne targi w dniach 8-14 listopada 2021 (z możliwością prezentacji lub sprzedaży prac),
• spotkania autorskie Online z Twórcami i Wydawnictwami,
• prezentacje wideo Twórców i ich prac.

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w 2019 roku w Katowicach, ponad 1000 osób miało okazję uczestniczyć w promocjach książek, zakupić świeże ziny i poznać twórczość artystów i kolektywów z całej Polski. Podczas dwóch dni odbyły się także warsztaty z Oficyną peryferie oraz wykładowczyniami ASP w Katowicach.

Art Bibuła powstaje dzięki katowicko-krakowskiej kooperatywie: Fundacji dla Filmu i Fotografii oraz Paper Beats Rock. Obie organizacje, chociaż działają w różnych obszarach, jednogłośnie deklarują przywiązanie do papieru, wierząc w jego nieprzemijającą wartość i siłę.

Art Bibuła Online. Festiwal zinów, photobooków i małych wydawnictw
OPEN CALL
26.09-10.10.2021
SAVE THE DATE
8-14.11.2021 | ONLINE

© Art Bibuła (04)

Niezależne publikacje, które omijają komercyjne obiegi znajdziesz na festiwalu Art Bibuła!

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Organizatorzy: Fundacja dla Filmu i Fotografii | Paper Beats Rock
Partnerzy: Fundacja PZU | Małe nakłady