Pamięć (w) fotografii – warsztaty w Czytelni Sztuki w Gliwicach

opublikowano: 14/05/2016

Zapraszamy grupy gimnazjalne i ponadgimnazjalne na warsztaty edukacyjne, towarzyszące wystawie „Koło miejsca/Elementarz” w galerii Czytelnia Sztuki w Gliwicach. Na wystawie prezentowane są fotografie Michała Łuczaka, a towarzyszy im esej Krzysztofa Siwczyka.

Elementarz-fot-M.-Łuczak-3-600x483

W jaki sposób fotografia odzwierciedla pracę pamięci? A może to nasza pamięć od połowy XIX w. pracuje jak fotografia? W jaki sposób obraz może przedstawić wspomnienia? Jak uzupełnia go słowo? W jaki sposób fotografie opowiadają historie?

Na warsztatach uczniowie postarają się odpowiedzieć na te pytania, dopasowując i układając teksty do zdjęć, analizując swój odbiór fotografii z wystawy i poszukując podobieństw między wspomnieniem wyrażonym w obrazie i w słowie.

Zajęcia realizują cele edukacji medialnej przede wszystkim poprzez kształcenie kompetencji analizy i interpretacji obrazu, analizy porównawczej obrazu i tekstu, formułowanie wypowiedzi ustnych i pisemnych oraz twórcze przekształcanie tekstów kultury.

Czas trwania: 60 minut

Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w terminie 17.05-10.06.2016 o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.

Zapisy przyjmuje Muzeum w Gliwicach. Wszystkie dane i informacje dotyczące zapisów są na stronie Muzeum:http://www.muzeum.gliwice.pl/pamiec-fotografii-zajecia-towarzyszace-wystawie-elementarz-czytelni-sztuki/

 

CZYTELNIA-BIAŁE