Papier bije piksele 2

opublikowano: 03/07/2015

Zapraszamy na kolejne spotkanie z albumami fotograficznymi

 2: Fotografia zniszczeń: Richard Misrach i Robert Polidori

9.07.2015, godz. 17.30 || Galeria Miasta Ogrodów, Katowice

 
Papier bije piksele to cykl spotkań, podczas których proponujemy wspólne oglądanie albumów fotograficznych. Inicjując działanie dyskusyjnego klubu fotograficznego chcemy upomnieć się o zmysłowe doświadczenie obcowania z fotografią, o przyjemność płynącą z powolnego obracania stron, o radość z odkrywania znaczeń ukrytych w kompozycji całego albumu.

Motywem przewodnim drugiego spotkania jest fotografia dokumentująca zniszczenia, procesy ruinacji, ślady katastrofy i mijającego czasu. Zapraszamy do wspólnego oglądania albumów „Destroy This Memory” Richarda Misracha i „Points Between… Up Till Now” Roberta Polidoriego.Projekt Misracha dokumentuje skutki huraganu Katrina w Nowym Orleanie. Publikacja Polidoriego jest natomiast zbiorem kilku projektów realizowanych na przestrzeni wielu lat: fotografii Nowego Orleanu po Katrinie, dokumentacji ze strefy Czarnobyla, zdjęć starych zabudowań Hawany czy zniszczonego wojną Libanu.

Na spotkanie zapraszamy fotografów, projektantów książek i wszystkich entuzjastów fotografii. Zachęcamy również uczestników do przynoszenia własnych albumów oraz dzielenia się swoimi fotograficznymi fascynacjami, niekoniecznie związanymi z motywem przewodnim spotkania.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1449763951992609/