Poznaj artystę – Natalia Mikołajczuk

opublikowano: 07/03/2016

Zachęcamy do zapoznania się w naszej galerii z fotograficzną wrażliwością Natalii Mikołajczuk. Zdjęcia prezentujemy w ramach programu POZNAJ ARTYSTĘ – dostępne pod linkiem.

Natalia_Mikolajczuk_02

fot. Natalia Mikołajczuk

Natalia Mikołajczuk o sobie:

Wychowałam się w Michałowie, na Podlasiu. Ukończyłam Liceum Plastyczne w Supraślu. Kolejnym przystankiem była Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie – Wydział grafiki. Tutaj doskonaliłam „język wizualny” w pracowni prof. Lecha Majewskiego oraz zaczęłam interesować się fotografią. Na czwartym roku studiów miałam okazję spędzić semestr w Universita Jana Evangelista Purkyne w Usti nad Labem w Czechach, gdzie zetknęłam się z innym myśleniem o fotografii w pracowni prof. Pavla Banky. Rok później, w ramach pracy dyplomowej powstał mój projekt „Sen o ogrodzie”. W 2013 roku udało mi się dołączyć do grona studentów Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie.

Moje projekty krążą wokół relacji człowieka i natury. Interesują mnie ślady, jakie zostawiamy po sobie w przestrzeni i to co ta przestrzeń przekazuje na nasz temat.

Jestem absolwentką VII edycji programu „Migawki” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, dzięki temu w listopadzie ukazała się moja pierwsza publikacja – książka „Wielkie Jezioro na Bardzo Dalekim Wschodzie”.