Poznaj artystę – Tomasz Wiech

opublikowano: 07/05/2016

Zapraszamy do oglądania zdjęć fotografa, Tomasza Wiecha, który pokazuje u nas część cyklu „Polska. W poszukiwaniu diamentów”. Szczegóły w zakładce POZNAJ ARTYSTĘ pod linkiem.

fot. Tomasz Wiech

fot. Tomasz Wiech

TOMASZ WIECH

Fotograf. Ukończył wydział nauk politycznych i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie. W latach 2004 – 2010 związany był z Gazetą Wyborczą. Współpracuje z prasą i instytucjami kultury („Tygodnik Powszechny”, „Stern Magazine”, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Teatr Łaźnia Nowa).

Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz Narodowego Centrum Kultury (Młoda Polska, 2011). Laureat nagrody w konkursie World Press Photo w 2009 r. Jego materiał o współczesnej Polsce znalazł się w finale konkursu Leica Oscar Barnack Award 2011 oraz Magnum Expression Award 2011.

W 2012 wydał album „Polska. W poszukiwaniu diamentów” (z tekstami Michała Olszewskiego). Jego zdjęcia pokazywane były w Polsce, na Litwie, w Czechach, Francji, Belgi, Portugalii.