SELF-PUBLISHING | spotkanie i warsztaty z Imrichem Veberem

opublikowano: 13/04/2016

spotkanie i praktyczne warsztaty o tworzeniu niezależnych wydawnictw fotograficznych prowadzone przez czeskiego artystę Imricha Vebera

13.05.2016 | Katowice | pl. Sejmu Śl. 2

Self-publishing w obszarze fotografii to współcześnie najprostszy sposób na wydanie własnej publikacji. Samopublikowanie pozwala na uniezależnienie się od wydawnictw i znaczną swobodę, dzięki czemu autor w całości decyduje o kształcie publikacji, bez konieczności kompromisu z wydawcą. Jednocześnie self-publishing jest zawsze wyzwaniem i ciekawą przygodą.

O swoich doświadczeniach w tworzeniu niezależnych, autorskich wydawnictw fotograficznych oraz o sposobach dystrybucji opowie w Katowicach czeski artysta, Imrich Veber. 13 maja o godz. 17:00 w Strefie Centralnej odbędzie się spotkanie z fotografem, następnie o godz. 18:00 rozpoczną się warsztaty z zakresu self-publishingu z udziałem artysty. Na warsztaty zapraszamy osoby zarówno doświadczone, jak i amatorów, którzy myślą poważnie lub zaledwie nieśmiało marzą o wydaniu własnej książki fotograficznej.

Spotkanie z artystą: godz. 17:00
            – spotkanie ma charakter otwarty

Warsztaty: godz. 18:00
– na warsztaty obowiązują zapisy
– uczestnicy przynoszą własny materiał fotograficzny

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2016 pod adresem e-mail: warsztaty3f@gmail.com.

Plan warsztatów:

  • analiza materiału zdjęciowego przyniesionego przez uczestników
  • przygotowanie zestawów fotografii pod kątem publikacji
  • omówienie idei planowanych wydawnictw
  • prezentacja publikacji Imricha Vebera


***
Miejsce spotkania:
Strefa Centralna, Katowice, Pl. Sejmu Śl. 2
Miejsce warsztatów: Katowice, Pl. Sejmu Śl. 2 /4 piętro/

Organizatorzy:

Kontakt: kontakt@fundacja3f.org / warsztaty3f@gmail.com

Link do wydarzenia na FB